PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 720
ocen
7,6 10 1 188720
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

średniak

ocenił(a) film na 5

Niestety jeżeli najpierw przeczytamy książkę i dopiero potem oglądniemy film to rozczarowanie jest pewne. Historia
potraktowana po łebkach pomimo, że film trwa aż 2 godziny. Wersja papierowa zawiera masę informacji dotyczących
życia gejsz, których nie ma w filmie.

ocenił(a) film na 10
puchiko

Jeśli ujęto by w tym filmie wszystko co jest w książce, to trwałby on kilka razy tyle i nikomu nie chciałoby się tego oglądać. Myślę, że to bardzo dobry film, pokazuje to co najważniejsze i najbardziej niezwykłe w tej historii

puchiko

Adaptacja i ekranizacja. Dwie róźne rzeczy odnośnie kręcenia filmów na podstawie książek.

ocenił(a) film na 4
Nazwa_niepoprawna

Z tym że ta druga istnieje jedynie w definicji.

ocenił(a) film na 6
puchiko

Miałam tak samo - totalne rozczarowanie i znużenie

ocenił(a) film na 6
puchiko

Poza tym końcówka w książce jest inna.

ocenił(a) film na 7
puchiko

Niestety tak. Zdecydowanie widać zachodnie myślenie w filmie poprzez chociażby to, jak zaprezentowali dzieciństwo Chio, która bardziej przypominała dziecko amerykańskie. Do tego w książce nie była niewinym kwiatuszkiem, który tylko raz poznał wegorza przed feralna nocą z żołnierzem amerykańskim, którego nawet w książce nie było. Nie wiem, czemu to miało służyć - gejsze wbrew stereotypom maja być paradoksalnie aseksualne?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones