PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 788
ocen
7,6 10 1 188788
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

Oglądałam ten film 2 razy. Niedługo po jego premierze- byłam zachwycona. Kilka miesięcy temu natknęłam się na książkę, przeczytałam ją niemalże jednym tchem i później obejrzałam ponownie film. Odebrałam go zupełnie inaczej niż na początku. Książka jest magiczna, całkowicie przenosi nas w świat gejsz, współczujemy małej Chiyo, oburzamy się wyobrażając sobie wredną Hatsumomo i brzydzimy wyglądu Mamy. Wielu wątków brakuje w filmie, wiele jest też skróconych, obdartych z tej książkowej magii...

ocenił(a) film na 9
zilafka

zgadzam się ze wszystkim!

ocenił(a) film na 9
andziaja1

choć film sam w sobie świetny, w porównaniu z książką... cóż

ocenił(a) film na 6
andziaja1

To prawda, chyba zbyt surowo oceniłam ten film, bo rzeczywiście ma coś w sobie. Jest inny niż wszystkie:)

zilafka

Nie ma się co dziwić, że wiele wątków pominięto - film nie mógł trwać 4h. Moim zdaniem zbyt surowo ten film oceniasz - skoro tak ci się podobał po premierze..... ale cóż, jestem jeszcze przed lekturą książki, więc nigdy nie wiadomo. Póki co jest to jeden z moich ulubionych filmów:)

ocenił(a) film na 10
Ookami88

Masz absolutna racje! Nie wiem jakim sposobem mieliby zrobic film obejmujacy wszystko co bylo zapisane w tej DOSC grubej ksiazce. Ale sprytnie z tego wybrneli, Niektore rzeczy przedstawili inaczej ale nie gorzej. Pomineli czesc ale nie przeszkadza to w zrozumieniu calosci. Film swietny, ksiazka cudowna. Oba jakoscia porownywalne.

Ookami88

"sprytnie wybrnęli" w tym przypadku jest pojęciem względnym, film został zrobiony pod amerykańską publiczność przez co wydarzenia i realia zostały wyidealizowane, a bohaterowie spłyceni do łatwych w odbiorze dla przeciętnej publiki

najbardziej drażniło mnie zakończenie, które zmieniono na konwencjonalny happy ending, rodem z komedii romantycznej
po obejrzeniu filmu wystawiłam 9/10, po przeczytaniu książki zmieniam na 7/10

ocenił(a) film na 9
zilafka

W sumie racja, ale tak jak powiedział ktoś nade mną: niemożliwe jest, aby w dwóch czy trzech godzinach filmu zamknąć treść 400 stron książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones