PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 689
ocen
7,6 10 1 188689
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

Ziyi Zhang

użytkownik usunięty

Dobra nie ma nic przeciwko tej kobiecie ale... Czy może mi ktoś z łaski swojej wytłumaczyć dlaczego przepiękną japonke, gra może i nie brzydka, ale też nie powalająca chinka???
Ci co proadzili casting do tego filmu, chyba mieli cos niezbyt równo pod sufitem...

* * *

Jesli chodzi o sam film, to był całkiem niezły, choć książka stanowszo lepsza. Było w nim sporo błędów, mi. przperaszam bardzo co do .... ona miała na głowie? To przeciez był jakis marny koczek a nie typowy dla gejszy kok... -_-'
Jedyne co idzie bardziej na korzyśc filmu to taniec. W ksiąze nie dało się ukazac tego cudownego zjawiska a w filmie... Az dostawałam gęsiej skórki - poprostu cudo. No i muzyka - ale to chyba było oczywiste skoro komponował ją John Williams.

Ps. Czepnięcie się i do książki i do filmu: Niby z jakiej paki ona miała niebieskie oczy? Autor chyba troszke za bardzo pofantazjował... -_-

Prawda jest taka, że Zhang zaangażowane zo względu na nazwisko, bardziej znane w USA niż nazwisko jakiejkolwiek japońskiej aktorki. Była japońska aktorka, która kandydowała do roli Sayuri, ale Marshall wolał kogoś znanego w USA, kto przyciagnąłby do kin ludzi. W końu liczą się zyski.
Podobnie z kostiumami i fryzurami, miały się podobać, lepiej wygladać, a nie być wiarygodne.

użytkownik usunięty

Chyba przegapiłeś podczas czytania książki że Sayuri miała naprawdę szaro-niebieskie oczy,a skąd to już nie wiem.

ocenił(a) film na 8

to zależy przede wszystkim od popularności aktorki ale mysle że gdyby jakaś dziewczyna naprawdę bardziej nadawała się do tej roli to sława nie grał by tu...roli?:) Ziyi Zhang to wybór reżysera,rzecz gustu. Nie siedze w umysle facetów , ale wg mnie,jako dziewczyny, jest to dobra aktorka i przepiękna kobieta ktora napewno podoba się mężczyznom. To że Tobie akurat nie bardzo...trudno... Ale nie da się spełnic oczekiwań wszystkich,zawsze znajdą się Ci niezadowoleni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones