PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 788
ocen
7,6 10 1 188788
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

no niestety... 

ocenił(a) film na 3

Przypadkiem zainteresowałam się tym filmem, w ramach pewnego projektu. Poszukiwałam
zdjęć gejsz i kiedy ujrzałam zdjęcia z tego właśnie filmu wprost oniemiałam! Coś cudownego!
Ale kiedy tylko dowiedziałam się, że w mojej bibliotece widnieje książka o tym samym tytule
postanowiłam zrobić wszystko po kolei - zaczęłam od książki. I otworzyły się dla mnie bramy
tajemnego życia gejsz: ich przepięknych, kolorowych strojów, tajnych technik malowania,
rytuałów herbacianych, tańców, i wielu innych. Ale także świat okrutny, bezwzględny, nierzadko
traktujący młode kobiety bardzo przedmiotowo. Książka po prostu ujęła moje serce i nie
chciała puścić. Tak zachęcona przepięknymi zdjęciami z filmu i cudownie płynącą opowieścią z
książki, w końcu przyszedł na film. A tu? Jedno wielkie rozczarowanie. Nawet nie wiem od
czego zacząć, bo wszystko wydaje się równo kiepskie. Naprawdę pod koniec filmu czułam tak
ogromny niesmak i zażenowanie jakiego już dawno nie uświadczyłam. Nie będę się tu
odnosić do samej gry aktorskiej, tylko do fabuły, która została potraktowana wręcz zdawkowo.
Tak piękna historia została przedstawiona w filmie "po łebkach", tak bardzo, że w pewnym
momencie miałam wrażenie, że gdyby nie książka, nie miałabym pojęcia o co chodzi. To
przerażające. Zrobiono z tego filmu papkę dla Amerykanów, więc jak w wielu takich
przypadkach powstał mały koszmarek. I niestety nie uratują już tego piękne zdjęcia. Niestety
mogę powiedzieć, że straciłam dwie godziny na obejrzenie tego filmu, gdzie od połowy
praktycznie siedziałam z nosem na kwintę i z wielkim żalem w sercu. Dzisiaj w nocy część
mnie będzie płakać po tych pięknych wrażeniach, które miałam przed obejrzeniem filmu, a
które z obejrzeniem go umarły w zgryzocie i żalu.

ocenił(a) film na 8
googchna

To zachęciłaś mnie do przeczytania książki, bo film bardzo mi się podobał. A jeśli książka jeszcze lepsza to warto po nią sięgnąć.

ocenił(a) film na 3
Sowa1978

Zdecydowanie polecam:)

użytkownik usunięty
googchna

Zgadzam się z tobą, książka jest zdecydowanie lepsza niż film, aczkolwiek według mnie nie jest aż tak zły, jak go opisujesz. Mi się podobał

ocenił(a) film na 10

zgadzam się, film potraktowany troche za surowo. Czytałam książkę, potem obejrzałam film. Urzekł mnie muzyką, oddaniem tajemniczości. Fakt faktem historia jest wzięta po łebkach i żałuję, że nie wuzględniono cąłości losów Sayuri podczas wojny, jak razem z innymi geishami wlaczyła o przetrwanie lub cięzkiej przyjaźni z Nobu lub więcej scen z przygotowywania się do wyjśc do herbaciarni. Mimo to film z taką muzyką, strojami, Michelle i Ziyi jest magiczny.

elfira

dokładnie, czegoś ewidentnie brakuje w filmie, ale musieli go jakoś skrócić żeby nie trwał 3h

ocenił(a) film na 10
vilee

Robienie dwóch częsci raczej też by się nie opłacało ;/

ocenił(a) film na 8
googchna

Jak dla mnie film bardzo dobry, ogolnie wszystko mi sie w nim podoba;p nie czytałam książki wiec nie jestem w stanie porownac, ale Twoja wypowiedz bardzo zachecila mnie do przeczytania tej ksiazki ;-)

ocenił(a) film na 3
michelle21

Film rzeczywiście jest ok, ale byłam pod tak silnym wrażeniem książki, że jak dla mnie był mocno rozczarowujący. Książkę polecam z całego serca wszystkim, a film trochę jakby mniej;)

ocenił(a) film na 7
googchna

Nie rozumiem jaki sens ma porownywanie ksiazki do filmu, mowie ogolnie, ksiazka zyje wlasnym zyciem, to samo tyczy sie filmu, to portal o filmach nie o ksiazkach, zadacie od rezysera czegos co jest niemozliwe, jezeli chcielibyscie obejrzec na ekranie te cala historie zawarta w ksiazce ze szczegolami, to jak myslicie ile trwalby film ?









Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones