PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106411}

X-Men: Ostatni bastion

X-Men: The Last Stand
7,1 145 631
ocen
7,1 10 1 145631
5,5 17
ocen krytyków
X Men: Ostatni bastion
powrót do forum filmu X-Men: Ostatni bastion

Ja niewidziałąm tego filmu i czy mógł by mi ktoś odpowiedziec dlaczego Jean Grey była po stronie magneto co sie stało ;););)

ocenił(a) film na 7
Esperanza

Po prostu Phoenix tak na nią wpłynęła. Phoenix do druga osobowość Jean Grey to zupełnie inna osoba tylko że w ciele Jean i mającą potężna moc. Tak właściwie to Phenix w X-men 3 jest przedstawiona właśnie jako ta ukryta moc Jean pod wpływem której ona traci kontrole nad sobą. Phoenix przyłączyła się do magneto dlatego że po prostu udało mu sie ja przekonac miał odpowiednie podejście do niej. Poza tym zabiła Xawiera bo chciał ja powstrzymać i X-meni to byli dla niej wrogowie tak jak i dla magneto wiec sprawa jest prosta. Pamiętaj to NIE Jean Grey przyłączyła sie do magneto, zabiła Xawiera i Cyklopa tylko PHOENIX która jest drugą osobowością Jean Grey.

thomas_4

Dokładnie, takie rozdwojenie jażni spowodowane blokadami psionicznymi, jeśli dobrze mówię, które nałożył na nią Xavier.
W 3 części blokady puszczają i zaczyna ta druga odsobowość przejmować kontrolę nad Jean i to dość szybko.
Alterego Jean, tj. Phoenix jest świadomością, która nie ma żadnych zachamowań pod żadnym względem i próba Xaviera żeby ją oswoić, że tak powiem tylko ją rozwścieczyła i się zabrała za Xaviera w końcowym efekcie zabijając go.

ocenił(a) film na 7
Esperanza

Koledzy mają całkowitą rację. Jak było na początku widać Erik i Charles odkryli, że jest ona mutantem poziomu 5. Jest potężniejsza od samego Magneta i Profesora X. W 2 części Xavier nałożył specjalne blokady (jak dobrze mówił Gregorian) na osobowość Jean tak aby Phoenix był nieszkodliwy - tak aby miała całkowitą kontrolę nad sobą. Już w części II kiedy poświęciła się ratując przyjaciół (scena z Black Birdem) widać było taki ogień w oczach Jean - już wtedy objawiła się mroczna strona - jej alterego Dark Phoenix. W III części interwencja Logana (można tak powiedzieć) sprawiła przebudzenie, ale Phoenixa a nie Jean. Sam Phoenix odczuwa pragnienie zaspokojenia swoich upodobań - takim była scena z Loganem...
Zabiła Xavier'a (tak jak powiedział Gregorian ;-) latego ponieważ próbował ją powstrzymać - prezyłączyła sie do Magneta - bo tak jak on chciała zniszczyć X-men'ów.
Co do jej śmierci - też nic niewiadomo - w końcu to Phoenix - i może odrodzi się w części IV (może takowa będzie)

ocenił(a) film na 10
Hidan

Takie pytanie do kiedy w czesci II Xavier nalozyl jakies specjalne blokady ??
cyt:"W 2 części Xavier nałożył specjalne blokady " niczego takiego sobie nie przypominam z tego co wiem w III czesci byla mowa ze Profesor zalozyl te blokady za mlody kiedy przybala do szkoly podczas specjalnych sesji w ktorych zreszta ukazalo sie alterego Jean samo przedstawiajac sie jako Dark Phoenix

Hidan

Pyro ja miałem na myśli że te blokady Xavier założył jej już w dzieciństwie.
Ale po tym jak napisałeś, że zrobił to w X2 to mnie to zastanowiło.
Myślę, że masz rację.
Dowodem na to mogłoby być to, że Xavier opowiadając Loganowi o tych blokadach powiedział, że je założył ponieważ w czasie sesji terapeutycznych objawiło się alterego Jean, które jest uosobieniem żądzy i niepohamowania.
A chyba dzieciak takich rzeczy by nie miał.
Szczególnie wydaje mi się też że ta sesja (plus założenie blokad) było w X2 (tak jak mówisz Pyro), ponieważ był moment w części drugiej jak Logan wszedł do Cerebro z Xavierem z cygarem w ręku.
Xavier powiedział mu że mimo że toleruje jego palenie w posiadłości to jeżeli nie zgasi tego cygara w Cerebro to skończy myśląc że jest małą dziewczynką. Albo jakoś tak.
Logan spytał czy Xavier mógłby coś takiego zrobić, tj. czy umie takie coś.
W odpowiedzi Xavier odpowiedział mu, że nakłonił tak Jean do zmiany uczesania włosów.
Dokładnie to je przycięła.
A jeśli chodziłoby o symbolikę i przenośnie to mi się wydaje, że mogłoby to symbolizować przycięcie skrzydeł (Phoenix jest ptakiem, ognistym ale ptakiem) mające jakby pokazać te blokady jakie założył Xavier w głowie Jean.
Ale to jest takie moje gdybanie usprawiedliwiające nieobecność Singera jako reżysera.
No ale pasowałoby mi to jako wytłumaczenie tego że jednak Xavier przeprowadzał z Jean sesje terapeutyczne, że tak powiem, w części drugiej.
Hmm... nawet to ciekawe. Kolejna rzecz moim zdaniem, która udała się twórcom części trzeciej.

ocenił(a) film na 10
van_Gregorian

Hmmm no nie nie wiem chyba musze obejrzec film z napisami albo mam jakis lipny film (musze poszukac paragonu za dvd ;) bo u mnie nia ma a ni mowy o zadnych bloadach ani o przycinaniu wlosow u mnie Profesor odpowiada ze Jean zaplatala by ci warkoczyki. I jeszcze jedno powiem tak jak moja nauczycielka z polaka jak przerabialaismy jakas badziwna poezje ze czasam nie ma sensu doszukiwac sie "drugiego dna/znaczenia jakiego slowa bo jego tam nie ma" wiec i moze w tym przypadku nie ma co sie doszukiwac jakis przekazow zaszyfrowanych bo to kurcze wyjdzie nam nie X3 tylko da vinci drugi ;)

MIchael_Corvin

Hehe ;)))
Dobre, hehe Da Vinc 2 ;)

Okej ja tam się nie będę doszukiwać.
Napisałem, że tak trochę gdybam.

A w X2 o blokadach mowy nie było tylko w X3.
Ja pisałem tylko że skoro w X2 nakłonił Jean do obcięcia włosów to może wtedy dał jej te blokady, ale się nie upiera, że to było wtedy.
No a te obcięcie włosów to było na pewno.

Podam Ci za moment w jakiej to było minucie filmu, w drugiej części.

van_Gregorian

To jest gdzieś tak 00:18:40 minuta filmu.
No ale jam mam, co prawda nie o przycinaniu, ale o zmianie fryzury to tak. A sprawdż na DVD co jest napisane w napisach angielskich, bo ja to nie mam na DVD.
Bo Ci nasi polscy tłumacze to są do kitu.

ocenił(a) film na 10
Hidan

Szkoda bo fajną moc miała. Ale jakos mi nie przypadła do gustu. Szkoda tylko że musiała zginąć no ale by rozwaliła świat i by było:) No ale fajnie by było gdyby zrobili IV część. Czekam z utęsknieniem aż III wydadzą na DVD i VHS...to sobie jeszcze trochę poczekam:P

Zuza_5

Teraz zamiast części IV będzie Wolverine- opowieśc o tym jak Loganowi wszczepiło wojsko szkielet z adamentium będzie w końcu wiadomo jak powstał Rosomak/wolverine

ocenił(a) film na 10
sumi_88

Hmm nie wiam ja bym chyba wolal jednak 4 czesc albo zeby byl osobny film poswiecony Jean Grey/Dark Phoenix nie zebym nie lubial wolverina ale wydaje mi sie ze postac Jean jest o wiele ciekwasza, Wolverine tez jest ciekawy no ale jestem wiekszym idolem Jean Grey i aktorki ktora sie w te role wcielila a mianowice Famke Janssen !!! [ona jest piekna]
Pozdro

MIchael_Corvin

Zgadzam się w 100 %.
Szkoda że nikt nie wpadł na pomysł żeby nakręcić osobny film o Niej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones